Nadácia Tatra banky – grant Študenti do sveta – Výskumný pobyt University of Auckland

Minulý rok 2017 sa nášmu doktorandovi Martinovi Miškufovi podarilo získať grant Študenti do sveta od nadácie Tatra banky. Cieľom grantového programu je podporiť najlepších študentov, aby prostredníctvom zahraničných stáží a štúdií získavali nové vedomosti a skúsenosti, ale aby našli motiváciu vrátiť sa na Slovensko a zužitkovať nadobudnuté poznatky u nás doma. V rámci grantového programu boli poskytnuté finančné granty maximálne do výšky 5 000 Eur na pokrytie časti nákladov spojených so zahraničnými študijnými pobytmi (max. dva semestre), s letnými školami, so stážami a s výskumnými pobytmi na niektorej z renomovaných univerzít v zahraničí, ktoré budú realizované nad rámec bežného štúdia.

Finančné prostriedky grantu boli použité na pokrytie cestovných nákladov a ubytovania. Vďaka tejto podpore mohol byť realizovaný výskumný pobyt na prestížnej University of Auckland. Počas pobytu doktorand Martin Miškuf spolupracoval na spoločných témach ako Industry 4.0 a Operator 4.0 s výskumnou skupinou Intelligent and Interoperable Manufacturing Systems (IIMS) pod vedením profesora Xun William XU z University of Auckland. Prikladáme aj zopár fotiek z tohto výskumného pobytu.